Facebooktwitterrssyoutube
A
A

Ústřední knihovna Univerzity Karlovy

Den CŽV na UK (duben 2017)

Den celoživotního vzdělávání  se na Univerzitě Karlově v Karolínu uskutečnil  již popáté dne 21. dubna 2018.

Ústřední knihovna – EDIS se i letos opětovně účastnila této celouniverzitní akce.  Jeden z panelů  ÚKUK  byl věnován výběru z činností ÚKUK a Knihovně v kostce. Druhý panel představoval nabídku kurzů ÚK- EDIS a dalších služeb této součásti Ústřední knihovny. V rámci doprovodného programu náš stánek nabízel řadu logických úloh na kognitivní funkce, testů na paměť, kreativitu, kterou např. představovalo skládání origami(holubička, žába, prasátko, kostka a copy návodů na  tyto origami, papíry na složení origami). Pro úspěšné řešitele jsme měli odměny – dary z EK, DG COMM: bloky A5 v záhlaví s barevnou koláží evropských měst, magnetické knižní záložky  s vnitřním podtiskem –  rovněž barevnou koláží evropských měst, dále skládačky fotografií  „Evropa začíná zde“, skládačku mapky s informacemi  “Na cestách po Evropě 2018“ Pro děti byly v nabídce samolepky „I love Europe“, publikace „ Poznej Evropu“ a také složené origami – holubičku, prasátko skákací žába. Pro zpestření času a komunikaci jsme měli na stánku zábavnou deskovou logickou hru Othello i ukázky možností získání informací z webu ÚK-EDIS (notebook).

Základem naší prezentace však byly letáky v A4 i A5 s přehledem nabídky našich kurzů pro U3V v AR 2018/2019 a letáky s anotacemi a dalšími podrobnými informacemi o konkrétních kurzech. Zejména tyto letáčky jsme spínali magnetickou záložkou do knih s vnitřním podtiskem. O tyto záložky byl obdivuhodný zájem i ze strany jen „procházející veřejnosti“.                       

EDIS bylo požádáno o vklad do sbírky pro soutěžící děti v soutěžích organizovaných  studenty z pedagogické fakulty UK. Naše  ÚK-EDIS vložilo:

  • 15ks linkovaných bloků A5 v záhlaví s barevnou koláží evropských měst;
  • 20ks magnet záložek do knihy s vnitřním podtiskem –  barevnou koláží evropských měst; -)  3ks fotografických skládaček “Evropa začíná zde“;
  • 5ks „ Cestujeme po Evropě 2018“ –  mapa/skládačka s aktuálními informacemi pro cestovatele; -)  samolepky (asi 25ks) „Miluji Evropu“;  -)  1x publikace  „Poznej Evropu“.                                                                                                                                   

Za tyto dárky pro děti nám bylo ze strany IPSC (konkrétně pí. Noskovou) emailem poděkováno slovy: „Jste úžasní, moc děkujeme“.

PhDr. Marcela Vašíčková a Bc. Jan Jersák

Foto:
https://photos.app.goo.gl/e9DBDjFfUnAwqk7S2