Facebooktwitterrssyoutube
A
A

Ústřední knihovna Univerzity Karlovy

Prodloužení registrace k využívání služeb knihoven UK

Využívat služby knihoven UK mohou studující a pracující na UK (s pracovně-právním vztahem) a veřejnost (držitelé průkazu externího uživatelé služeb nebo průkazu člena Klubu Alumni). Pokud nemáte jeden z průkazů UK, je možné ho získat v UK Pointu – Informačním, poradenském a sociálním centru.

Prodloužení registrace

Před prodloužením registrace budete vyzváni k přihlášení přes Centrální autentizační službu UK (k přihlášení je potřeba znát své číslo osoby a mít platné heslo). Po přihlášení přes CAS se Vám zobrazí Vaše aktuální osobní údaje. Věnujte pozornost adrese a e-mailu, pokud nejsou aktuální, kontaktujte prosím knihovnu, která Vám je opraví. Pokud jsou splněny všechny podmínky k prodloužení registrace, bude možné pomocí tlačítka „Prodloužit registraci do:“ Vaši registraci prodloužit. Registraci lze prodloužit pokud je expirovaná nebo pokud expiruje za méně než 30 dní včetně.

Nejasnosti nebo problémy s prodloužením registrace

Pokud je adresa neaktuální

Adresu je nutné změnit v knihovním systému Alma, kontaktujte prosím knihovnu, která Vám adresu opraví.

Pokud je e-mail neaktuální

E-mail je nutné změnit v knihovním systému Alma, kontaktujte prosím knihovnu, která Vám e-mail opraví.

Pokud chybí vztah

Pokud chybí vztah, znamená to, že v danou chvíli nemáte žádný vztah k UK, i když v minulosti jste nějaký mít mohli (student, zaměstnanec, DPP). Je potřeba zajít do výdejního centra pro průkaz externího uživatele služeb nebo průkaz člena Klubu Alumni. Poté získáte vztah externího uživatele a bude možné registraci prodloužit.

Pokud chybí průkaz

Pro využívání knihoven UK je nutné si vyzvednout průkaz uživatele UK v některém z výdejních center.

Zobrazuje se dlužná částka

Pokud se zobrazuje dlužná částka, je potřeba jí uhradit. Kontaktujte svoji knihovnu nebo správce knihovního systému Alma na e-mail admin-alma@cuni.cz.


V případě jakýchkoliv problémů a nejasností, prosím kontaktujte správce na e-mail admin-alma@cuni.cz.