Facebooktwitterrssyoutube
A
A

Ústřední knihovna Univerzity Karlovy

Učebny

V prostorách Ústřední knihovny Univerzity Karlovy jsou k dispozici nově zrekonstruované učebny, které umožňují interaktivní formy výuky.

Učebna 207a | Učebna 207b | Učebna 208 | Učebna 215 (AudioLab) | Učebna 216

Kromě stabilního vybavení (uvedeno u jednotlivých místností) je možné si vypůjčit také notebooky a myši (pro vyučujícího i studenty).

V případě zájmu o využití místností se obracejte na sekretariát Ústřední knihovny.


Učebna 215 (audiovizuální laboratoř)

Učebna se skládá z režijní místnosti a nahrávacího studia. V režijní místnosti je umístěn PC s instalovaným SW pro záznam videa a zvuku (Adobe Creative Cloud, Reaper, Audacity), externí zvuková karta, náslechové monitorovací reproduktory, studiová sluchátka a ovládací panel.
 
Nahrávací studio je obvykle v konfiguraci pro nahrávaní rozhovorů/podcastů, která zahrnuje stůl se čtyřmi stojany s dynamickými mikrofony Sennheiser e845. Nahrávací místnost je možné upravit do konfigurace pro dabování/namlouvání instruktážních videí nebo do konfigurace pro nahrávaní před zeleným plátnem. Součástí vybavení jsou také dva kondenzátorové mikrofony AKG C414, 4K videokamera Panasonic HC-X1000E s možností instalace čtečky a studiová světla.  
 
Výše uvedené vybavení zajišťuje vysokou kvalitu nahrávaného zvuku. Aktuální vybavení této místnosti umožňuje nahrávání podcastů nebo např. vytváření instruktážní videí s audio komentářem k užívání software nebo jednoduchých výukových videí pro předměty či oblasti, u kterých se předpokládá práce studenta s PC.
 
Učebnu můžete po zaškolení využívat samostatně nebo s obsluhou, která Vám předpřipraví výstupy pro zpracování, případně Vám je po dohodě zpracuje celé.
 
Učebnu je nutné si rezervovat přes rezervační portál, kde uvidíte její aktuální dostupnost (nutno přihlášení přes CAS) – 
odkaz zde
 
Kapacita: 5 osob
 

Učebna 207a (chodba)

Součástí vybavení učebny je komplet pro interaktivní výuku (profesionální dotykový monitor, zařízení pro bezdrátové sdílení obsahu mezi vyučujícím a studenty Polycom Pano s možností přenášení obsahu na instalovaný monitor, PC pro vyučujícího), stoly, židle, klimatizace, zatemňovací rolety.

V případě potřeby je možné také rozšíření výuky do prostor protější učebny (viz učebna 207b) a to díky možnosti sdílení promítaného obsahu na monitor v protější místnosti a zvukovému propojení prostřednictvím instalovaných směrových mikrofonů. Rovněž je možné zajistit rozšíření výuky do online prostředí a to prostřednictvím aplikace MS Teams na pracovním PC vyučujícího.

Kapacita: 7 osob (6 studentů + 1 vyučující)
Kapacita při propojení s učebnou 207b: 17 osob (16 studentů + 1 vyučující / 15 studentů  + 1 vyučující + 1 asistent pro učebnu 207b)

Učebna 207b (chodba)

Součástí vybavení učebny je komplet pro interaktivní výuku (profesionální dotykový monitor, zařízení pro bezdrátové sdílení obsahu mezi vyučujícím a studenty Polycom Pano s možností přenášení obsahu na instalovaný monitor), stoly, židle, klimatizace, zatemňovací rolety.

Kapacita: 10 osob (9 studentů + 1 vyučující)


Učebna 208

Součástí vybavení učebny jsou stolní počítače, 1 velkoplošná televize s Polycomem + 1 náhledová obrazovka pro místnost částečně stavebně oddělenou od místnosti s velkoplošnou televizí, stoly, židle.

Kapacita: 24 osob (učebna se skládá ze dvou částečně oddělených místností a má kapacitu 11 + 11 studijních míst + 1 vyučující / s možností usazení asistenta)


 

Učebna 216

Součástí vybavení učebny je velkoplošná dotyková televize s Polycomem (možnost sdílet obsah z notebooku nebo využít interaktivní bílou tabuli), stoly, židle, klimatizace, zatemňovací rolety.

Kapacita: 17-19 osob (dle uspořádání nábytku 16-18 studentů + 1 vyučující)


Učebny vznikly v rámci projektu Vytvoření infrastruktury pro Centrum e-learningu (reg. č. CZ.02.2.67/0.0/0.0/16_016/0002301).