Podpora rozvoje studijního prostředí na Univerzitě Karlově – MRR

reg.č. CZ.02.2.67/0.0/0.0/17_044/0008561

Cílem projektu je zvýšení kvality vzdělávání prostřednictvím modernizace a pořízení vybavení pro výuku na mimopražských fakultách a součástech Univerzity Karlovy v průřezových oblastech v návaznosti na inovaci bakalářských a magisterských studijních programů. Aktivity projektu tak efektivně podpoří intervence financované v rámci ESF projektu Zvýšení kvality vzdělávání na UK a jeho relevance pro potřeby trhu práce a obdobné aktivity realizované v minulém programovém období.

Projekt je zaměřen na řešení nedostatečné infrastrukturní vybavenosti související s rozvojem jednotlivých studijních oborů jak v oblasti odborně obsahové, reagujících na potřeby trhu práce, tak v oblasti vybavenosti jednotlivých fakult a jejich kateder potřebnými výukovými pomůckami a přístroji, nábytkem a materiálem. Projekt se zaměřuje na dovybavení výukových a studijních prostor jednotlivých fakult a součástí UK, které tvoří samostatné funkční celky projektu. Jedná se o vybavení fakultních knihoven, studoven, přednáškových sálů a specializovaných učeben, výukových sálů pro praktickou výuku, jejichž modernizace má přímou vazbu na studijní programy bakalářských a magisterských studijních oborů. Prostřednictvím dílčích projektů jednotlivých fakult je zajištěna vazba potřebnosti modernizovaného či nově pořízeného investičního, neinvestičního majetku a informačních zdrojů na rozvoj studijních oborů, jejichž relevantní úprava v rámci reakreditací studijních programů a inovovaných předmětů probíhá na jednotlivých fakultách díky podpoře ESF projektu.

Hlavním cílem projektu Podpora rozvoje studijního prostředí na Univerzitě Karlově – MRR je modernizace studijního prostředí a zkvalitnění infrastruktury pro výuku na fakultách v méně rozvinutých regionech ČR, konkrétně v Plzeňském, Královéhradeckém, Středočeském a Jihočeském kraji. Cílem projektu je modernizace a zkvalitnění studijního prostředí na Lékařské fakultě v Plzni, Lékařské fakultě v Hradci Králové, Farmaceutické fakultě v Hradci Králové, Pedagogické fakultě v lokalitě Brandýs nad Labem a ve výukových střediscích a prostorách, které provozně zajišťuje součást UK Správa budov a zařízení ve Špindlerově mlýně a v Dobronicích u Bechyně. V rámci dílčího projektu Ústřední knihovny Univerzity Karlovy je cílem pořízení elektronických informačních zdrojů pro využití studenty bakalářských a magisterských studijních programů na jmenovaných fakultách v méně rozvinutém regionu.

Celkový rozpočet projektu: 77.435.440,50 Kč
Tento projekt je podpořen z Evropských strukturálních a investičních fondů.

Projekt Ústřední knihovny

Rozpočet: 309 745 Kč s DPH Seznam titulů