Vyzkoušejte netradiční Knihovnu věcí v Kampusu Hybernská

Do seznamu knihoven Univerzity Karlovy se pomyslně přidala jedna atypická. V Kampusu Hybernská totiž sídlí tzv. Knihovna věcí.

Jedná se o prostor v centru Prahy s řadou různého užitečného vybavení, které si můžete za malý poplatek vypůjčit. Jejím heslem je minimalismus – přeci proč věci kupovat, když si je můžete půjčit? Knihovna věcí je tu prostě od toho, aby vám vytrhla trn z paty, ať už před kempováním, oslavou nebo rekonstrukcí. Vše ekonomicky a ekologicky.

Kromě toho se v v této netradiční knihovně konají taky workshopy, při kterých se účastníci mohou např. naučit upcyklovat a pracovat rukama, vyrábět, tvořit.

Do Knihovny věcí se sice nedostanete na vaši průkazku jako do zbytku našich knihoven a nevyhledáte si vybavení k půjčení v UKAŽi. Stačí se ale jen zaregistrovat na jejích stránkách a věc, kterou si chcete půjčit, najít v katalogu a zarezervovat. Každá položka je k mání min. na týden a to vždy od úterý do úterý, kdy má knihovna věcí otevřeno.

Více se dozvíte na 👉 https://www.libraryofthings.cz.

Aktuality and tagged , , . Post.