Nový postup mazání prací z Turnitin

O mazání prací ze systému je nově možné žádat přímo, odpadá tak nutnost komunikace instruktorů s vámi/mnou a pozdější žádosti na helpdesk Turnitinu, akce by se tak měla výrazně zrychlit.
Nový proces:

1. instruktor zjistí, že je třeba smazat soubor,
  2. přímo v příslušném úkolu je možnost „zažádat o smazání“,
  3. do 30 minut se vygeneruje příslušná žádost a odešle se nám do Ústřední knihovny na e-mail,
  4. máme možnost žádost schválit nebo odmítnout,
    1. v případě odmítnutí již není možné žádost na daný dokument podat znovu,
    2. v případě schválení je dokument okamžitě vyřazen z porovnávání, do 30 dnů je možno toto rozhodnutí změnit a dokument „zachránit“.

Celý postup je k nalezení i na oficiálních stránkách včetně obrázkového návodu.

Bohužel má systém stále své mouchy a v základu nenabízí příliš mnoho důvodů pro  mazání souborů (ale existuje v něm možnost si napsat důvod vlastní – ten klidně využívejte, pokud jsou pro smazání jiné důvody).

Upozorňujeme, že se pořád jedná jen opravný nástroj, který by se neměl zneužívat! Mazání prací není standardním postupem. Zároveň, pokud již byl vygenerován protokol přes SIS, je na mazání konceptů práce z Turnitin pozdě – vše je tak třeba řešit včas a ještě lépe – pro vkládání konceptů závěrečných prací používat úkol s nastavením „žádný archiv“. V případě chyby takového charakteru je možné pouze v posudku nebo při zápisu komise uvést, že se jedná o shodu na základě strojového posouzení textu.

Aktuality, Turnitin, Vzdělávání. Post.