Bookport, InSimu Patient, Kramerius VŠ a další trialy

S ohledem na aktuální krizovou situaci řada producentů odborných informačních zdrojů a aplikací poskytla univerzitám dočasný přístup ke svým produktům.

DŮLEŽITÉ: Nabídku dostupných trialů postupně aktualizujeme na našem Portálu elektronických zdrojů Univerzity Karlovy (zkráceně PEZ) v sekci Zkušební přístupy.

Níže uvádíme vybrané zkušební přístupy.

Bookport

Uživatelé všech fakult Univerzity Karlovy mohou až do 30. dubna 2020 využít dočasného přístupu k celé kolekci Bookport. Online knihovna vám umožní číst tisíce titulů od českých nakladatelů jako je Nakladatelský dům GRADA, Nakladatelství Portál, Galén, Nakladatelství Jota a dalších. V nabídce je jak odborná literatura, tak beletrie.

Přístup: viz záznam PEZ

O platformě Bookport:

• Bookport nabízí aktuálně více než 5 200 titulů od více než desítky českých nakladatelů.
  • Knihy je možné číst on-line v prohlížeči, ale především off-line v mobilních aplikací pro Android a iOS (mobily, tablety a vybrané novější čtečky se systémem Android).
  • Uživatel se jednoduše přihlásí prostřednictvím EduID, po přihlášení skrze UK mu bude automaticky přiřazen přístup ke čtení.
  • Uživatel může vkládat do textu vyznačení textů, poznámky, vyhledávat v knize, vyhledávat fulltextově v samotných textech celé databáze apod.
  • Uživatel může mít současně až 6 titulů stažených ke čtení off-line v aplikaci. Tituly lze kdykoliv odstranit a nahradit jinými.
  • Uživatel může mít až 3 zařízení (může kdykoliv odstranit a nahradit – např. v případě ztráty zařízení).
  • Aplikace si pamatuje, kde uživatel skončil a synchronizuje pozici v knize napříč zařízeními (v případě připojení k internetu).
  • Stažené knihy pro off-line může mít uživatel v knihovně bez omezení, respektive do konce platnosti přístupu.

InSimu Patient

Studenti Univerzity Karlovy mohou do 11. dubna 2020 využít dočasný bezplatný přístup k Premium verzi mobilní aplikace InSimu Patient, která uživatelům umožňuje interaktivně testovat diagnostiku pacientů.

Mobilní aplikace je dostupná v App store i Google Play. Pro získání přístupu k Premium verzi postupujte dle pokynů po přihlášení zde z PEZ (viz níže).

Přístup: viz záznam PEZ

Kramerius VŠ – digitalizované fondy

Na základě dohody mezi Národní knihovnou ČR a Dilia, z. s. a se souhlasem Ochranné organizace autorské a Svazu českých knihkupců a nakladatelů byly pro pedagogy a vědecké pracovníky institucí na úrovni vysokých škol a jejich studenty dočasně zpřístupněny digitalizované fondy Národní knihovny, Moravské zemské knihovny, Národní technické knihovny, Knihovny Akademie věd ČR a Městské knihovny v Praze.

Přístup:

Aktuality, E-zdroje. Post.