Facebooktwitterrssyoutube
A
A

Ústřední knihovna Univerzity Karlovy

Univerzita Karlova organizuje veřejnou diskuzi na téma „Demokracie v EU – volby do Evropského parlamentu“

Praha, 14. března 2019 – Univerzita Karlova považuje za velmi důležité vyjadřovat se k zásadním společenským otázkám, k aktuálnímu společenskému dění, které se úzce dotýká života České republiky i jejího budoucího vývoje. Proto v souvislosti s blížícími se volbami do Evropského parlamentu pořádá v rámci projektu „Cesty ke svobodě“ veřejnou diskuzi se studenty a akademickou obcí na téma „Demokracie v EU – volby do Evropského parlamentu“.

Diskuze se uskuteční dne 15. května 2019 od 17:00 hodin v aule Právnické fakulty UK (nám. Curieových 901/7, Praha 1).

Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima oslovil všechny sněmovní politické subjekty s žádostí o vyslání lídra kandidátky pro nadcházející volby do Evropského parlamentu, případně jeho zástupce na tuto akci. Navíc budou osloveny i ty subjekty, které dosáhnou dle předvolebních průzkumů volebního zisku alespoň 5 %. 

Přítomní kandidáti a kandidátky na europoslance budou mít možnost představit priority a vize své strany nebo hnutí, které budou v případě svého zvolení v nadcházejícím funkčním období prosazovat. Moderátorem bude Václav Moravec. Z akce bude pořízen videozáznam a fotodokumentace, které budou následně zveřejněny na webu Univerzity Karlovy.

Partnery akce jsou Kancelář Evropského parlamentu a Zastoupení Evropské komise v České republice.  Připravuje ji Univerzita Karlova ve spolupráci se spolkem Mladí občané, z.s. a Politologickým klubem FSV UK. Diskuze je určena především studentům prvovoličům, ale vstup bude umožněn i novinářům a širší, neakademické veřejnosti.

Více informací poskytnou:

Ústřední knihovna – Evropské dokumentační a informační středisko UK 
(https://knihovna.cuni.cz/edis/)
Kontakt: PhDr. Marcela Vašíčková – ukn@ruk.cuni.cz   tel.: +420 224 491 341

Mladí občané, z.s (https://www.mladiobcane.cz)

Kontakt: Jan Nešpor – jan.nespor@mladiobcane.cz  mobil:+420 736 621 612

Politologický klub FSV UK (http://www.pkfsvuk.cz)

Kontakt: Johana Ďurišová – durisova@pkfsvuk.cz, mobil: +421 911 314 861


Pozvánka ke stažení (PDF)

EDIS and tagged , , . Post.