Facebooktwittergoogle_plusrss
A
A

Knihovna Univerzity Karlovy

Záložky EU

O co se jedná?

Evropské informační a dokumentační středisko Univerzity Karlovy v Praze (EDIS) vám přináší službu Záložky EU, která má za cíl usnadnit vaši orientaci v bezpočtu internetových zdrojů souvisejících (nejen) s Evropskou unií. Doplňuje tak již dříve nabízenou službu Euro-navigátor.

 

Výhody služby:

  • charakteristika vybraných informačních zdrojů pomocí klíčových slov (tagů),

  • krátký popisek u nabízených odkazů,

  • možnost filtrace výsledků přidáváním klíčových slov.

 

Jak to funguje?

Záložky EU jsou postaveny na otevřené platformě služby diigo.com, která umožňuje vytvářet databázi internetových odkazů charakterizovaných tzv. tagy (štítek, značka, v našem případě klíčové slovo). V současné době probíhá z naší strany neustálá aktualizace a doplňování nových odkazů. Přehled nejčastěji užitých klíčových slov naleznete na našich stránkách v postranním menu „Tags“.

Po vstupu na profilové stránky Záložek EU tedy můžete vyhledávat informační zdroje podle svých zájmů – stačí zadat patřičné klíčové slovo. Služba provede selekci odkazů podle zadaného tagu – chcete-li výsledné odkazy dále filtrovat, stačí zadat další tag, který výsledek vyhledávání opět zúží.

Přehled všech klíčových slov naleznete v levém postranním menu („Tags“).

Pokud vám služba nenabídne žádné uspokojující odkazy, zkuste začít hledání nanovo s jinými klíčovými slovy (tagy).

Máte-li sami účet na diigo.com, můžete si přidat Záložky EU do své „sítě“ (odkazem „Follow me!“), čímž získáte okamžitý přístup k novým odkazům, které se zobrazí přímo ve vašem profilu.

 

Neváhejte a vyzkoušejte si novou službu Záložky EU samihttps://www.diigo.com/user/ediscuni