Facebooktwitterrss

Knihovna Univerzity Karlovy

Evropské dokumentační a informační středisko (EDIS)

Studovna je již opět otevřena v nových prostorách na Praze 6 – Veleslavínu, Krystal.
Rádi vás uvítáme!

1. 1. 2007 došlo na základě rozhodnutí vedení Univerzity Karlovy v Praze ke zrušení samostatného pracoviště EIS s jeho součástí, které na Univerzitě Karlově vzniklo již v roce 1990, a bylo ustanoveno Evropské dokumentační a informační středisko (EDIS) jako součást Ústřední knihovny.

Činnost  EDIS se soustřeďuje na:

• monitorování, získávání a zpracovávání evropských dokumentů, předpisů a právních norem, včetně přípravných dokumentů publikovaných institucemi EU,

• monitorování a v rámci Univerzity Karlovy rozšiřování studijních, vědecko-výzkumných a dalších informací z EU týkající se vysokých škol,

• poskytování poradenské, koordinační a podpůrné aktivity pro činnosti fakult a dalších součástí UK v oblasti tzv. evropské dimenze.

Uzavřením smlouvy mezi Evropskou komisí a Univerzitou Karlovou v Praze získává EDIS  zdarma výběrově po jednom výtisku periodických i neperiodických publikací a dokumentů Evropské unie.

Zastoupení Evropské komise v ČR koordinuje a zdokonaluje dostupnost informací o EU a metodicky řídí činnost Evropských dokumentačních středisek v ČR, tedy i EDIS na UK.